Aktuality

TTC Litvínov A - KST Jirkov 10:5

Utkáním tradičních soupeřů se začala odvetná část Divize družstev mužů ročníku 2011/2012.

Domácí sestava: Václav Beránek, Milan Kastner, Roman Holeček a Michal Kadlec

Sestava hostí: Milan Šimonek, Petr Hamata, Luděk Kotrba a Ladislav Fürst

Domácí hráči nastupovali do utkání s vědomím, že pokud chtějí si zajistit klidný střed tabulky musí svého soupeře bezpodmínečně na domácích stolech porazit. I když nenastoupili hráči základního kádru Vít Smejkal a Michael Smolka, na výkonu celého družstva se to neprojevilo a kvalitní náhrada tentokráte přišla z řad náhradníků jmenovitě nominace Michala Kadlece.

Úvodní čtyřhry přinesli vyrovnaný výkon Beránek, Holeček – Hamata, Šimonek 1:3 a Kastner, Kadlec – Kotrba, Fürst 3:1 znamenal nerozhodný boj po deblech. Úvodní dvouhra Holeček – Šimonek 0:3 nesignalizovala nic dobrého, ale následující dvouhry Kastner – Hamata 3:1, Kadlec – Kotrba 3:2, Beránek – Fürst 3:0, Kastner – Šimonek 3:2 a Kadlec – Hamata 3:2 znamenala najednou příjemné vedení 6:2. Toto vedení si domácí drželi až do závěru zápasu. Hosté korigovali vítězstvím Kotrby nad Beránkem 3:1, Šimonkem nad Kadlecem 3:2 (v páté sadě 18:16 na míčky, když domácí borec neproměnil postupně 3 mečboly) a Kotrba nad Holečkem 3:2 na sady. To bylo ze strany hostí vše a počet jejich bodů se zastavil na konečných pěti. Domácí ještě excelovali dalšími vítěznými dvouhrami Holeček – Fürst 3:1, Beránek – Hamata 3:0, Kastner – Fürst 3:0 a na konečných deset bodů zakončil Beránek – Šimonek 3:0.

V pohledném utkání zaslouží všichni domácí borci pochvalu za bojovnost, soustředěnost a velmi taktický výkon. Bez ztráty kytičky odehrál výborné utkání Milan Kastner 3,5 bodu, kapitán družstva Václav Beránek po zranění ruky hrál se sebezapřením rovněž výborně a předvedl standardní výkon za 3 body. Velký obdiv patří Michalu Kadlecovi za nadprůměrný výkon v této soutěži a svými 2,5 body přispěl k celkovému výraznému úspěchu pro družstvo. Roman Holeček se v utkání tak trochu trápil ale i svým hodnotným výkonem a získaným 1 bodem nezklamal.