Aktuality

V závěrečném dvoukole krajského přeboru první třídy zajížděli litvínovští stolní tenisté do chomutovského regionu

Baník Březenecká B – TTC Litvínov B 10:7

První zápas se uskutečnil v sobotu 26. 3. 2011 na stolech družstva Baníku Březenecká D. Již při rozehrávání našich borců bylo zřejmé, že průběh samotného zápasu nebude vůbec jednoduchý. Domácí družstvo si na naše playery přichystalo velmi nepříjemné hrací prostředí, které spočívalo v nízké teplotě, která hraničila s neregulérností pro tento typ sportu. V herně bylo pouhých 15°C. Po úvodních čtyřhrách, kdy se naši borci nemohli díky nízké teplotě dostat do správného zápasového tempa a nasazení, vedli domácí v poměru 2:0. Další vývoj zápasu měli hráči Březenecké plně ve své režii a to, až do stavu 7:1. Poté došlo ke zvratu v utkání a to proto, že se našim hráčům konečně podařilo zbavit jinovatky z raket. Povedlo se tak zkorigovat průběh zápasu na stav 7:7. V závěru utkání se však štěstěna přiklonila zpět k domácímu celku a tak zvítězili v poměru 10:7.

Sestava a body litvínovských: Jan Filín 2 b, Michael Koloušek Smolka 2 b, Láďa Cimerman 2 b, Radek Bláha 1 b.

 

KST Jirkov C – TTC Litvínov B 1:10

Druhý zápas se sehrával na stolech družstva KST Jirkov C a to v neděli 27. 3. 2011. Litvínovští hráči byli do tohoto zápasu velmi motivovaní a to proto, že tabulkovým favoritem byli hráči jirkovského celku, kterým se tato sezona velice vydařila a po právu postupují do vyšší soutěže. Samotné utkání se již od samého začátku neslo ve velmi přátelském duchu a herní podmínky byli nesrovnatelně příjemnější, nežli předchozí utkání. S úvodními čtyřhrami si naši šampioni poradili na výbornou a po jejich skončení vedli 0:2. Poté zaznamenal menší klopýtnutí náš nejzkušenější hráč Jan Filín, když po urputném, až strhujícím výkonu těsně podlehl domácímu hráči Pavlicovi 3:2 na sety. Celý další průběh utkání byl zcela plně pod kontrolou litvínovských borců. Až za stavu 1:9 pro litvínovské se podařilo jirkovským hráčům utržit další bod, který se již však nepočítal do celkového skóre, jelikož tento zápas byl vypsaný, až za zápasem, ve kterém náš kapitán Jan Filín vybojoval desátý a tedy konečný bod. Černý Péťa tímto vyšel na nejmladšího litvínovského úderníka a to na Míšu Smolku, který i s vypětím všech sil soupeře nezdolal. Zřejmě se na jeho jinak většinou bezchybném a líbivém herním stylu, podepsala předlouhá zápasová šňůra, kterou od začátku sezony absolvoval tak, že reprezentoval litvínovský klub ve všech třech nejvyšších soutěžích. Za toto herní martýrium náleží tomuto hráči velké poděkování a uznání. Velké uznání a poděkování také náleží hráčům Janu Filínovi a Michalu Kadlecovi, kteří se obětavě uvolňovali ze zaměstnání v průběhu celé sezony a bez kterých by celek Litvínova B neskončil v konečném pořadí na velice pěkném čtvrtém místě.

Na obhajobu výkonu jirkovského celku, však musíme podotknout, že se utkání nezúčastnil jejich nejproduktivnější hráč Jiří Stříbrský, kterého skolila neznámá nemoc.

 

Sestava a body litvínovských: Jan Filín 2,5 b, Michael Koloušek Smolka 2,5 b, Michal Kadlec 2,5 b a Radek Bláha 2,5 b.