Aktuality

V divizi A družstvo tentokráte bez vítězství

TTC Litvínov A – TJ Krupka A 3:10

Domácí sestava: Milan Kastner, Vít Smejkal, Michael Smolka a Jan Filín.

Sestava hostí: Martin Hromádka, Miroslav Brožek, Marek Vaniš a Jiří Pivoňka.

S tradičním soupeřem z Krupky vyšli domácí hráči v souboji o střed tabulky naprázdno. Hráči nastupovali s vědomím, že nejlepší hráč Litvínova a opora družstva Václav Beránek pro nemoc nenastoupil a že jeho pravděpodobné body mohou scházet. A to se nakonec stalo skutečností. Pravdou je, že některá utkání byla velmi vyrovnaná, ale paní štěstěna se přikláněla více na pálky hostí. Konečný výsledek neodpovídá a je příliš krutý. O tři body se rozdělili Smejkal, Kastner a Smolka.

 

TTC Litvínov A – SKST Teplice A 8:10

Sestavu domácích doplnil v následujícím utkání hráč Josef Burda, dále hráli Vít Smejkal, Michael Smolka a Milan Kastner. Hosté přijeli do Litvínova v této sestavě: David Rúža, Ivan Štěpánek, Martin Sobíšek a Jiří Růžička.

S odhodláním odčinit nepříjemnou prohru z předcházejícího dne nastoupilo k dalšímu zápasu domácí družstvo patřičně nabuzeno. Nerozhodný výsledek po čtyřhrách a úvodních čtyřech dvouhrách znamenal dílčí stav 3:3 a byla jenom otázka času, kdy se našim table-tenisovým borcům podaří v zápase alespoň trochu utrhnou vedení v celkovém skóre na naší stranu. Stal se však opak, domácím hráčům často svazovala zodpovědnost ruce a nepředvedli očekávaný zvrat. Do vedení se dostali hosté až do stavu 6 – 9. Následující závěrečné dvouhry dávali velkou naději na vyrovnání skóre a tím možnost pokračovat v případné rozhodující čtyřhře. Dvě dvouhry na 8:9 domácí zvládli a k závěrečné dvouhře nastupoval Milan Kastner proti Ivanu Štěpánkovi, s vědomím že vše je jasné. S tímto hráčem, žebříčkově hluboko pod naším borcem ještě nikdy neprohrál. Zatímco se na závěrečnou čtyřhru již připravovala dvojice Smejkal – Smolka tak Milan Kastner se ve dvouhře na vyrovnání velmi trápil a naplnila se hrůzostrašná skutečnost, že prohrál 0:3 na sady a celému družstvu zbyli pouze jen oči pro pláč. Plné absolutorium zaslouží za velmi dobrý výkon Smolka 3,5 bodu, rovněž tak Smejkal 2,5 bodu. Po 1 bodu se podělili Burda a Kastner a jak se ukázalo, bylo to málo.